KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14245326
nr 1424 5326
Asta Witkowsky
(1905-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 47, hus. Olja på pannå, 45x38cm, yttermått inklusive ram: 58x50cm
Asta Witkowsky, född Lindholm, svensk målare född i Stockholm 1905, död 1968.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 oktober 2021
kl 19:25:50
150 kr
250 kr
Asta Witkowsky
Läs mer om Asta Witkowsky
Lis Husberg (f. 1920)